Akcja Kleopatra

 Kleopatra znalazła dom. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. 

Do Naszego schroniska trafiła wspaniała kotka o urzekającym spojrzeniu dużych i pięknych, zielonych oczu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż do Schroniska trafia wiele, różnych zwierząt i ktoś by mógł powiedzieć, że Kleopatra, bo tak ma na imię kotka, o której mowa, jest jedną z wielu. Wszystko zmienia jednak fakt, że kotka z powodu wielkiego stresu nie chce jeść.

Dla kota stresem jest wszystko, co ma związek z jakąkolwiek zmianą. Dla Kleopatry zmieniło się wszystko: miejsce, w którym mieszkała; ludzie, których znała; towarzystwo, które miała, bądź nie; karma, którą jadła i prawdopodobnie wszystko, co było już poukładane w jej świecie.

Najważniejsze w tym wszystkim jest, aby Kleopatra zaczęła jeść. W związku z tym szukamy domu tymczasowego lub stałego dla kotki. Kogoś, kto poświęci kotce czas, pozwoli jej wrócić do formy. Kotka szuka domu, w którym znajdzie ciszę i spokój, aby ukoić już dość mocno nadszarpnięte nerwy. Pragniemy także, by osoba, która będzie chciała pomóc, będzie również znać choć koty, ich naturę i zachowania, a co za tym idzie będzie wiedziała co w takiej sytuacji będzie dla kotki najlepsze. Oczywiście jesteśmy w stanie udzielić przyszłemu opiekunowi rad w kwestii opieki nad kotem oraz podpowiedzieć jak, na spokojnie, pomóc przejść kotce przez trudne chwile.

Kleopatrze trudno jest dostosować się do obecnej sytuacji, jest wystraszona i sfrustrowana. Zbyt wiele zmian w krótkim czasie sprawiło, że kotka nie chce jeść. Im dłużej Kleopatra nie będzie jeść tym gorzej dla jej zdrowia. Wkrótce będzie trzeba pomóc jej poprzez podawanie wlewów, co poprawi stan jej odżywienia, jednak może doprowadzić do pogorszenia jej stanu psychicznego, czego chcemy uniknąć… Bardzo ważne jest, aby kotka zaczęła jeść samodzielnie, dlatego potrzebuje miejsca, gdzie będzie mogła się odstresować i gdzie, mamy nadzieję, zacznie jeść.

Kleopatra jest wykastrowana, odrobaczona i zaszczepiona.

Pomóżmy Kleopatrze przeżyć! Nie pozwólmy aby stres odebrał jej życie. Sprawmy aby zaczęła jeść!

W sprawie adopcji, lub zapewnienia kotce domu tymczasowego prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Schroniskiem.